Humbi ndjenjat pas garës në SHBA, peshëngritësi shqiptar transportohet me urgjencë në spital

Publikuar tek: sport, më 14:45 02-12-2017 Humbi ndjenjat pas garës në SHBA, peshëngritësi shqiptar transportohet me urgjencë në spital

Humbi ndjenjat pas garës në SHBA, peshëngritësi shqiptar transportohet me urgjencë në spital.

Briken Calja garoi në kampionatin botëror të peshëngritjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Peshëngritësi shqiptar zuri vendin e katërt duke humbur një vend në podium vetëm për 1 kilogram.

Por, si të mos mjaftonte kjo, mësohet se sportisti ynë nuk është ndjerë mirë duke humbur ndjenjat.

Ai është transportuar menjëherë drejt spitalit. Pas vizitës së specializuar që ka marrë në Kaliforni, gjendja e tij është stabilizuar dhe tashmë është më mirë./Newsport.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Futbollisti i kombëtares 'i fiksuar' pas gazetares Ilda Bejleri: Bukuroshja ime
Ndërron jetë gazetari i njohur sportiv »
Article Logic
Execution time: 0.0087120532989502
array(1) { ["section"]=> string(98) "humbi-ndjenjat-pas-gares-ne-shba-peshengritesi-shqiptar-transportohet-me-urgjence-ne-spital-101665" }