Humbin dy gratë e PS-së në Mat dhe Klos

Publikuar tek: politike, më 14:01 22-06-2015 Humbin dy gratë e PS-së në Mat dhe Klos Valbona Kola dhe Adelina Farrici

Valbona Kola kandidatja e ASHE-sëpër bashkinë e Klosit nuk ka mundur që të fitojë në garën për bashkinë e Klosit. Fitues është shpallur kandidati i koalicionit të djathtë, Basir Çupa. Kandidati i djathtë ka arritur të sigurojë 5.127 vota  kundrejt 4.097 votave të siguruara nga kandidatja e ASHE, Kola.

Partia Socialiste ka humbur edhe bashkinë e Matit, për të cilën rikandidonte Adelina Farrici, e cila është mundur në këtë garë nga kandidati i opozitës Nezir Rizvani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarët rikonfirmojnë në krye të Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filon
PS triumfon në Pukë, Belsh dhe në bashkinë Ura Vajgurore »
Article Logic
Execution time: 0.0064918994903564
array(1) { ["section"]=> string(45) "humbin-dy-grate-e-ps-se-ne-mat-dhe-klos-14333" }