Humbja e Dritëro Agollit, flet ministrja Kumbaro: Meriton të përcillet me buzëqeshje

Publikuar tek: aktualitet, më 17:24 03-02-2017 Humbja e Dritëro Agollit, flet ministrja Kumbaro: Meriton të përcillet me buzëqeshje

Pas ndarjes nga jetë të shkrimtarit të madh shqiptar, Dritëro Agolli ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur ngushëllimet familjes.

Kumbaro tha se humbja e Dritëroit dhëmb dhe se kujtimi i tij do të mbetet i përjetshëm.

“Humbja e Dritëroit dhëmb, Dritëroi do mbetet i përjetshëm dhe meriton të përcillet me buzëqeshje.

Dritëroi më fali librin me dorën e tij dhe secili prej nesh ka kujtimin e tij nga ai.

Ai ishte multidimensional jo vetëm njeri i letrave, ishte shkrimtar prodhimtar në çdo fushë” tha Kumbaro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kodheli: Lamtumirë profesor Agolli! Vepra jote do shkëlqejë përjetë
Pas ndarjes nga jeta të Dritëro Agollit, reagon Rama: U prehsh i qetë në tokën ku le pas një mal të lartë përjetësie »
Article Logic
Execution time: 0.010365009307861
array(1) { ["section"]=> string(88) "humbja-e-dritero-agollit-flet-ministrja-kumbaro-meriton-te-percillet-me-buzeqeshje-67640" }