Humbja me Turqinë, FSHF shkarkon trajnerin e kombëtares Christian PANUCCI

Publikuar tek: aktualitet, më 10:45 23-03-2019 Humbja me Turqinë, FSHF shkarkon trajnerin e kombëtares Christian PANUCCI

Christian Panuçi është larguar nga drejtimi i kombëtares shqiptare.

Lajmi është bërë me dije nga Federata Shqiptare e Futbollit që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar lajmëron se ka ndërprerë bashkëpunimin me teknikun italian.

Një lajm ky si një rrufe në qiell të hapur, pasi vetëm disa muaj më parë atij iu besua drejtimi i përfaqësueses sonë. Në njoftimin për mediet bëhej me dije:
“Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panuçi. E falenderojmë trajnerin Panuçi për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës.

Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual”.

Kujtojmë që mbrëmë kombëtarja u mposht 2-0 nga Turqia dhe siç duket presidenti Armand Duka nuk e kapërdirë dot humbjen në ndeshjen e parë të eliminatoreve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0048260688781738
array(1) { ["section"]=> string(79) "humbja-me-turqine-fshf-shkarkon-trajnerin-e-kombetares-christian-panucci-157547" }