Humbja ndaj Izraelit, “puç” kundër De Biasit? Duka: Nuk ka të tillë futbollistë në Kombëtare

Publikuar tek: sport, më 08:42 21-11-2016 Humbja ndaj Izraelit, “puç” kundër De Biasit? Duka: Nuk ka të tillë futbollistë në Kombëtare

I pyetur nga Gerti Çarçani, moderatori i emisionit “Ora Skaner”, në lidhje me thashethemet e përhapura se humbja ndaj Izraelit ishte një mënyrë që lojtarët kuqezi t’i bënin dëm Gianni De Biasit, presidenti i FSHF-së, Armand Duka e ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike.

“Nuk ka pasur puç ndaj trajnerit. Nuk ka futbollist Kombëtarja jonë që të bëjë të tilla gjëra.

Ata luajnë me shpirt për fanellën. Nuk i çojnë gjërat deri në atë pikë sa t’i bëjnë dëm ekipit Kombëtar.

De Biasi e ka situatën nën kontroll, totalisht. Ai është një trajner profesionist dhe ka dhënë kontribut të madh në skuadrën tonë dhe në sukseset tona.

Unë nuk i kam ndërhyrë kurrë në zgjedhjet e tij De Biasit. Nëse do të ndërhysh në zgjedhjet e trajnerit, ti bëhesh bashkëfajtor nëse gjërat nuk ecin mire.

Nëse ka dështim, atëherë ndërrohet trajneri”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096681118011475
array(1) { ["section"]=> string(93) "humbja-ndaj-izraelit-puc-kunder-de-biasit-duka-nuk-ka-te-tille-futbolliste-ne-kombetare-60160" }