Humbja që la botën pa fjalë, çfarë shkruajnë gazetat e mëdha për zjarrin në Notre-Dame (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 08:00 16-04-2019 Humbja që la botën pa fjalë, çfarë shkruajnë gazetat e mëdha për zjarrin në Notre-Dame (FOTOT)

E gjithë bota është zgjuar sot me pikëllim. Notre-Dame de Paris humbi madhështinë e saj.

Një zjarr që shpërheu pasditen e djeshme shkatëroi pjesën më të madhe të saj, duke shuar në pak minuta një histori 800 vjeçare, shkruan Newsbomb.al. 

Të gjithë sytë e botës janë kthyer me trishtim në Paris. Duket se fjalët kanë qenë të tepërta edhe për gazetat më të mëdha botërore. Në faqet e tyre të para shkruhet 'Tragedi of Notre-Dame' dhe pamjet realisht këtë herë shprehin më shumë se një mijë fjalë.

Notre-Dame është monumenti historik më i vizituar në botë. Katedralja u ndërtua mes viteve 1163 dhe 1344. Asaj iu deshën rreth 100 vite për t'u ndërtuar, ndërsa në pak orë zjarri e shkatërroi.

Më poshtë faqet e para të gazetave më të mëdha botërore:

57070887_10218462601787289_2374971568699736064_n.jpg

57238984_10218464694399603_6583252332878757888_n.jpg

56942582_10218464695239624_1587381270780837888_n.jpg

57180232_10218464725360377_8594694248987623424_n.jpg

57180232_10218464725360377_8594694248987623424_n.jpg

57511533_10218464725520381_6311326623245271040_n.jpg

57511533_10218464725520381_6311326623245271040_n.jpg

56997669_10218464726560407_7405181645948452864_n.jpg

56997669_10218464726560407_7405181645948452864_n.jpg57209156_10218464727240424_7080400728740593664_n.jpg

57099025_10218464729240474_8911635618224668672_n.jpg

57503445_10218464728880465_6821412598768992256_n.jpg

 

57289419_10218464728960467_191640890991706112_n.jpg57176849_10218464729440479_7254688233869541376_n.jpg

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012063980102539
array(1) { ["section"]=> string(98) "humbja-qe-la-boten-pa-fjale-cfare-shkruajne-gazetat-e-medha-per-zjarrin-ne-notre-dame-fotot-160594" }