Humbje e madhe në Hollywood, ndërron jetë aktori i ‘Harry Potter’

Publikuar tek: bota, më 08:59 28-01-2017 Humbje e madhe në Hollywood, ndërron jetë aktori i ‘Harry Potter’

Aktori i njohur i Hollywood, Sir John Hurt, nominuar ylli dy herë për çmimin Oscar i njohur ndryshe si njeriu elefant, ka  ndërruar jetë sot në moshën 77-vjeçare.

Lajmin e ka konfirmuar agjenti i tij këtë mëngjes shkruan 'Daily Mail'.

Aktori u cilësua si ‘talent madhështor’ në filmin e njohur në mbarë botën ‘Harry Potter’

Hurt prej 2015-ës u diagnostikua me kancer pas një kontrolli në spital për dhimbje të vazhdueshme në zorrë.

Në intervistën e fundit për Radio Times, ai tha: "Ne jemi vetëm duke kaluar kohë të gjithë dhe zëmë një karrige për shumë pak kohë”.

herry1.jpgherry2.jpgherry4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014257192611694
array(1) { ["section"]=> string(67) "humbje-e-madhe-ne-hollywood-nderron-jete-aktori-i-harry-poter-66927" }