Humbjet e OSHEE, Çela: Do t’i kërkojmë Bankës Botërore ndryshime (VIDEO)

Publikuar tek: ekonomi, më 20:39 27-01-2018 Humbjet e OSHEE, Çela: Do t’i kërkojmë Bankës Botërore ndryshime (VIDEO)

Banka Botërore raportoi pak ditë më parë se OSHEE nuk ka përmbushur objektivin për uljen e nivelit të humbjeve në rrjet sipas programit të rimëkëmbjes energjetike të dakordësuar me qeverinë shqiptare. 

 OSHEE pranoi se ky është i vetmi obkektiv i paarritur, ndërsa sipas të të dhënave të Bankës Botërore nuk kanë qenë të sakta, sqaron TCH. 

Sipas administratorit të OSHEE, Ardian Çela Banka Botërore është nisur nga një studim i CEZ në vitin 2009.

Më tej ai u shpreh se OSHEE do t’i kërkoj Bankës Botërore ndryshimin e objektivit të humbjeve teknike.

Ndërkohë sa i përket ndarjes së OSHEE në dy njësi të pavarura atë teknike dhe tregtare, Çela u shpreh se është një process që do të marr shumë kohë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072720050811768
array(1) { ["section"]=> string(75) "humbjet-e-oshee-cela-do-t-i-kerkojme-bankes-boterore-ndryshime-video-108184" }