Hungaria me një këmbë në Euro2016, mposht në shtëpi Norvegjinë

Publikuar tek: sport, më 23:03 12-11-2015 Hungaria me një këmbë në Euro2016, mposht në shtëpi Norvegjinë

Hungaria e sheh veten më afër kualifikimit në Euro2016 pasi ka arritur që të fitojë me rezultatin minimal 1-0 në fushën e Norvegjisë. Hungarezët kaluan të parët në avantazh që në minutën e 26 të ndeshjes dhe arritën të ruanin avantazhin deri në momentin kur gjqytari njoftoi përfundimin e këtij takimi.

Ndeshja e kthimit do të luhet më 15 nëntor në Hungari dhe për vendin nordik shanset për të kthyer rezultatin në favorin e tij, janë tepër të vogla.

Nesër do të zhvillohet ndeshja tjetër e play-off’it të Kampionatit Europian mes Bosnje-Hercegovinës dhe Irlandës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.25697779655457
array(1) { ["section"]=> string(67) "hungaria-me-nje-kembe-ne-euro2016-mposht-ne-shtepi-norvegjine-25294" }