Hungaria mund Norvegjinë dhe kualifikohet për në “Francë 2016”

Publikuar tek: sport, më 10:18 16-11-2015 Hungaria mund Norvegjinë dhe kualifikohet për në “Francë 2016”

Hungaria ka fituar me rezultatin 2-1 në “Arena Groupama” të Budapestit.

Hero i takimit për vendasit ishte Tomas Priskin në pjesën e parë dhe më pas ishte Henriksen, që u kthye protagonist përmes një autogoli dhe më pas një goli për të tijët, shkruan Ata.

Ndeshja në Budapest përfundoi 2-1, shtuar dhe fitoren 1-0 të arritur nga Hungarezët në ndeshjen e parë, rezultati total i takimit është 3-1 dhe Hungaria tashmë është në  “Francë 2016”. Nesër do të luhet takimi mes Irlandës dhe Bosnje Hercegovinës, takimi i parë ka përfunduar 1-1.

Hungari- Norvegji (1-0) 2-1

Nesër: 20:45, Irlandë-Bosnja Hercegovina (1-1)

Të Martën: 20:45, Slloveni-Ukrainë (0-2)

Të Martën  20:45. Danimarke-Suedi (1-2)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028218984603882
array(1) { ["section"]=> string(66) "hungaria-mund-norvegjine-dhe-kualifikohet-per-ne-france-2016-25524" }