Hungaria në alarm, në javën e fundit u regjistruan mbi 5 mijë raste të reja me COVID-19

Publikuar tek: bota, më 23:02 20-09-2020 Hungaria në alarm, në javën e fundit u regjistruan mbi 5 mijë raste të reja me COVID-19

Autoritetet hungareze kanë ngritur alarmin pas shtimit të numrit të infektimeve me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit në Hungari u regjistruan 1070 raste të reja me COVID-19, një rritje rekord për vendin.

Ndërkohë numri i viktimave në ditën e fudnit ishte 6, duke e çuar në 683 numrin e të vdekurve nga pandemia.

Infeksionet janë rritur ndjeshëm që nga fundi i gushtit dhe ekspertët ia atribuojnë këtë sjelljes liberale ndaj rregullave gjatë muajve të verës, kur kishte më pak infeksione.

Të paktën 5 681 raste të reja ka pasur në Hungari gjatë shtatë ditëve të fundit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012066125869751
array(1) { ["section"]=> string(93) "hungaria-ne-alarm-ne-javen-e-fundit-u-regjistruan-mbi-5-mije-raste-te-reja-me-covid-19-221055" }