Hyn në fuqi dekreti/ Hashash nëpër ushqimet e përditshme; bukë, vaj, biskota, birra... (DETAJE)

Publikuar tek: bota, më 15:11 16-01-2020 Hyn në fuqi dekreti/ Hashash nëpër ushqimet e përditshme; bukë, vaj, biskota, birra... (DETAJE)

Tashmë hashashin do ta kemi nëpër tavolina, pas botimit të dekretit në Fletoren Zyrtare.

Në Itali është miratuar në Fletoren Zyrtare dekreti që lejon përdorimin e kanabisit në ushqim. 

Konfederata Kombëtare e Kultivuesve ka bërë të ditur masën e kanabisit të lejuar në ushqime.

Kanabisi do të përdoret edhe në ushqimet e përditshme si buka, vaji, biskotat apo birra.

Sasia e lejuar te mielli dhe derivatet e tij është 2 miligram për kilogram ndërsa për vajin dhe derivatet e tij është 5 miligram për kilogram.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fshihnin KOKAINË në kafazët e pëllumbave, arrestohen 3 shqiptarët (HABIA E POLICËVE ITALIANE)
E përplas makina teksa shëtiste, vdes 63-vjeçari shqiptar në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.0093858242034912
array(1) { ["section"]=> string(92) "hyn-ne-fuqi-dekreti-hashash-neper-ushqimet-e-perditshme-buke-vaj-biskota-birra-detaje-192263" }