Hyn në fuqi marrëveshja me Frontex për ruajtjen e kufijve, reagon delegacioni i BE

Publikuar tek: aktualitet, më 18:11 29-01-2019 Hyn në fuqi marrëveshja me Frontex për ruajtjen e kufijve, reagon delegacioni i BE

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagon pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Agjencisë Evropiane të Rojeve Kufitare dhe Bregdetare të njohur si FRONTEX.

Delegacioni i BE thotë se ky bashkëpunim do të shërbejë për rritjen e sigurisë dhe garantimin e një menaxhimi më të mirë të migrimit të parregullt në Shqipëri dhe në të gjithë rajonin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031213998794556
array(1) { ["section"]=> string(88) "hyn-ne-fuqi-marreveshja-me-frontex-per-ruajtjen-e-kufijve-reagon-delegacioni-i-be-150805" }