Hynë ilegalisht në Gjermani, kapen dy shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 16-01-2019 Hynë ilegalisht në Gjermani, kapen dy shqiptarë në aeroportin e Berlinit Foto ilustruese

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me ta janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas iranian.

Pas kontrolleve, autoritetet konstatuan se të ndaluarit nuk kishin asnjë dokument që të justifikonin qëndrimin atje.

Shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije dyshohet se kanë hyrë ilegalisht dhe më pas janë punësuar në mënyrë të paligjshme.  Ata tashmë kanë një afat kohor për t’u larguar nga Gjermania.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Seanca e jashtëzakonshme, Balla 'ultimatum' Metës: Deri në orën 17:00...
Peleshi falenderon publikisht AKU: Bashkëpunimin me drejtorin do ta mbaj mend gjatë »
Article Logic
Execution time: 0.012564897537231
array(1) { ["section"]=> string(78) "hyne-ilegalisht-ne-gjermani-kapen-dy-shqiptare-ne-aeroportin-e-berlinit-149017" }