Hyri dhe u përlesh me flakët, por pas HEROIT që shpëtoi jetët e gramshiotëve dy ditë më parë, fshihet një histori jashtë të zakonshmes

Publikuar tek: aktualitet, më 15:46 22-02-2017 Hyri dhe u përlesh me flakët, por pas HEROIT që shpëtoi jetët e gramshiotëve dy ditë më parë, fshihet një histori jashtë të zakonshmes

Dy ditë më parë një pallat katër katësh mori flakë duke shkrumbuar të paktën 15 banesa në Gramsh. Për fat të mirë, atë natë nuk u regjistrua asnjë viktimë por kjo, falë një njeriu që meriton padyshim të cilësohet si hero.

Është fjala për Alban Çonikun i cili me shpejtësi shkoi në vendin e ngjarjes dhe u përlesh me flakët ndërsa rrezikoi edhe jetën e tij kur hoqi një nga një bombulat e gazit.

Por e dini se kush është Alban Çoniku? Të gjithë e njohin si “Ban Kuqoja” një ish-zjarrfikës, i pushuar nga puna për shkak se shefi i zjarrëfiksave solli në vend të tij, një mik.

“Do të duhet kohë që ne të harrojmë atë ngjarje të rëndë të mbrëmjes së 20 shkurtit ku një pallat tre katësh u përfshi nga flakët këtu në Gramsh”, shprehen banorët, newsbomb.al.

Ban Kuqoja, ndonëse prej një viti i pushuar nga puna, nuk priti dhe ngriti me shpejtësi autoshkallën ndërkohë që ish-kolegët e tij s’e bënin dot.

Gramshiotët thonë se zjarrfikësin  trim e thirri ndërgjegja e tij dhe vetëdija qytetare në një kohë që bashkëqytetarët ishin në rrezik. Prej dy ditësh tashmë i gjithë Gramshi flet për heroizmin e ish-zjarrfikësit që meriton pafund mirënjohje!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali, RTSH detyron 1200 punonjës të firmosin kontrata tre mujore (VENDIMI QESHARAK)
Merr flakë kioska te "Qyteti Studenti", zjarri gllabëron fushën e sportit ku stërviten të rinjtë (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010890960693359
array(1) { ["section"]=> string(138) "hyri-dhe-u-perlesh-me-flaket-por-pas-heroit-qe-shpetoi-jetet-e-gramshioteve-dy-dite-me-pare-fshihet-nje-histori-jashte-te-zakonshmes-69587" }