Hysaj bind Ançelottin, Napoli ‘presion’ Juventusit

Publikuar tek: sport, më 00:51 03-11-2018 Hysaj bind Ançelottin, Napoli ‘presion’ Juventusit

Mbrëmjen e sotme në Seria A për javën e 11-të të kampionatit është luajtur ndeshja mes Napolit dhe Empolit. 

Vendasit kanë ‘shkatërruar’ miqtë me rezultatin 5-1. Ky takim ishte shumë i mirë edhe për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili ka luajtur në krahun e majtë të mbrojtjes, duke i dhënë edhe një shenjë shumë të mirë trajnerit Carlo Ançelotti.

Me këtë 3 pikësh, napoletanët i bëjnë ‘presion’ Juventusit, i cili tashmë është vetëm 3 pikë larg, por bardhezinjtë në fakt ende nuk e kanë luajtur sfidën e kësaj jave.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merr formë ‘Arena Kombëtare’, vendoset mbulesa metalike (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.0087029933929443
array(1) { ["section"]=> string(54) "hysaj-bind-ancelottin-napoli-presion-juventusit-140053" }