I akuzuar për vrasjen e Vajdin Lajmat dhe Klodian Saliut, GJKKO lë në burg Indrit Taullain, dje u ekstradua nga Kosova

Publikuar tek: aktualitet, më 11:36 16-01-2021 I akuzuar për vrasjen e Vajdin Lajmat dhe Klodian Saliut, GJKKO lë në burg Indrit Taullain, dje u ekstradua nga Kosova FotoMontazh: Indrit Taullai

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), lë në burg 46 vjeçarin Indrit Taullai, i akuzuar për vrasjen e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut. Dje, Taullai u ekstradua nga Kosova, pas urdhër-arrestit të lëshuar nga SPAK.

Indrit Taullai akuzohet nga SPAK për vrasjen e Klodjan Saliut dhe si organizator për eksekutimin e Vajdin Lamaj, ngjarje të ndodhura në 26 dhe 27 shkurt të 2005. Nën akuzë për këto dy vrasje janë dhe Luftar Reçi (i penduari i drejtësisë), Lulzim Berisha, Emiljano Shullazi, Plarent Dervishaj dhe Viktor Ymeri.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetërin, 15 vite më parë kanë organizuar dhe më pas kanë vrarë Vajdin Lamajn dhe Klodian Saliun. Dëshmia e Luftar Reçit për Policinë dhe Prokurorinë ka bërë që këto ngjarje të zbardhen dhe të akuzuarit të dalin para drejtësisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I premtoi një gruaje se do e bënte ortake dhe i mori 270 mijë euro, Gjykata dërgon “në shtëpi” pronarin e agjencisë së udhëtimeve (EMRI)
Rama homazh Ismail Qemalit, në ditën e lindjes: Për Shqipërinë që bëre Zonjë, o Ati ynë, brez pas brezi të qofshim falë! »
Article Logic
Execution time: 0.012876987457275
array(1) { ["section"]=> string(123) "i-akuzuar-per-vrasjen-e-vajdin-lajmat-dhe-klodian-saliut-gjkko-le-ne-burg-indrit-taullain-dje-u-ekstradua-nga-kosova-235221" }