I armatosuri futet në një fabrikë dhe i merr jetën një personi, më vonë vritet nga policia

Publikuar tek: bota, më 10:42 07-03-2016 I armatosuri futet në një fabrikë dhe i merr jetën një personi, më vonë vritet nga policia

Një person i armatosur është futur në një fabrikë dhe ka hapur zjarr ndaj punonjësve duke i marrë jetën njërit prej tyre.

Ngjarja ka ndodhur në një fabrikë në Sydney të Australisë dhe përveç viktimës, i armatosuri ka plagosur edhe dy persona të tjerë, të cilët janë transportuar në spital në gjendje të rëndë, raporton BBC.

Policia ka arritur në vendngjarje dhe pasi ka negociuar me të armatosurin, i cili mbante peng punonjësit e tjerë, ka hapur zjarr ndaj ndaj tij dhe e ka vrarë. Shkaqet e ngjarjes ende nuk janë mësuar nga autoritetet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033964872360229
array(1) { ["section"]=> string(95) "i-armatosuri-futet-ne-nje-fabrike-dhe-i-merr-jeten-nje-personi-me-vone-vritet-nga-policia-34426" }