I ati tentoi ta vriste për islamin, 18 vjeçarja fiton statusin e refugjatit

Publikuar tek: bota, më 13:22 09-01-2019 I ati tentoi ta vriste për islamin, 18 vjeçarja fiton statusin e refugjatit 18 vjeçarja Rahaf Mohammed al-Qunun

Rahaf Mohammed al-Qunun, është 18 vjeçarja nga Arabia Saudite e cila ka marrë statusin e emigrantes nga zyra e emigracionit në Tailandë.

Al-Qunun, ka pohuar se është ndier e kërcënuar nga familja e saj pasi rrezikonte edhe të vritej prej tyre. Shkak është bërë besimi islam nga i cili ajo “hoqi dorë”. Zyrtarët tailandezë të emigracionit, fillimisht tentuan t’a kthenin në Kuvajt, ku edhe e priste familja e saj por al-Qunu, nisi një fushatë në rrjetet sociale, kryesisht në Twitter, përmes të cilës tërhoqi edhe vëmendjen e ndërkombëtareve.

Ka qënë i menjëhershëm reagimi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, të cilët rastin e saj e referuan në Australi ku dhe pritet që me shumë gjasë, 18 vjeçarja të zhvendoset së shpejti.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012183904647827
array(1) { ["section"]=> string(81) "i-ati-tentoi-ta-vriste-per-islamin-18-vjecarja-fiton-statusin-e-refugjatit-148082" }