'I babëzituri s’do t'ja dijë për mbi 120 mijë të papunë...', Basha në 'luftë' me Ramën: Po i afrohet fundit të qeverisjes

Publikuar tek: politike, më 16:22 28-05-2020 'I babëzituri s’do t'ja dijë për mbi 120 mijë të papunë...', Basha në 'luftë' me Ramën: Po i afrohet fundit të qeverisjes Basha dhe Rama

Kreu demokrat Lulzim Basha vijon "luftën" me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa paralajmëron se fundit të qeverisjes së tij i ka ardhur fundi.

Basha shkruan se Rama e ka shkatërruar Teatrin në sheklje flagrante të çdo ligji dhe norme shoqërore duke përfituar nga pandemia.

“I babëzituri nuk do t'ja dijë për mbi 120 mijë të papunë, për bizneset që falimentojnë”, thotë me tej Basha ndërsa shton se qeveria e ka shtuar “me 30 milionë euro borxhin e shqiptarëve”.

“Teksa po i afrohet fundit të qeverisjes RAMAVIRUSI ka hequr dorë nga fasada. Shkatërroi Teatrin Kombëtar duke përfituar nga pandemia, në shkelje flagrante të çdo ligji dhe norme shoqërore, për të grabitur pronën publike dhe për të shtuar me 30 milionë euro borxhin e shqiptarëve.

I babëzituri nuk do t'ja dijë për mbi 120 mijë të papunë, për bizneset që falimentojnë përditë, për mijëra familjet në nevojë dhe varfërinë që falë tij është ulur këmbëkryq në Shqipëri. Kriza e thellë ekonomike dhe papunësia do marrin zgjidhje vetëm kur të largojmë RAMAVIRUSIN”, shkruan Basha ndërsa ka publikuar një video montazh me akuza për Ramën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096659660339355
array(1) { ["section"]=> string(119) "i-babezituri-s-do-t-ja-dije-per-mbi-120-mije-te-papune-basha-ne-lufte-me-ramen-po-i-afrohet-fundit-te-qeverisjes-208160" }