I bashkohet fushatës, ish-gruaja e shefit të Amazon dhuron 37 miliardë dollarë për bamirësi

Publikuar tek: bota, më 12:12 29-05-2019 I bashkohet fushatës, ish-gruaja e shefit të Amazon dhuron 37 miliardë dollarë për bamirësi

MacKenzie Bezos, ish-gruaja e shefit të Amazon Jeff Bezos, ka premtuar të japë gjysmën e pasurisë së saj për bamirësi.

Ajo u bashkua me miliarderët si investitori Warren Buffett dhe themeluesi i Microsoft Bill Gates 'Giving Pledge'.

Kjo fushatë u fillua nga Buffett dhe Gates dhe bën thirrje për më të pasurit të japin gjysmën ose më shumë nga pasuria e tyre.

Bezos vlerësohet të ketë dhënë vlerën rreth 37 miliardë dollarë. Kujtojmë se ajo dhe Jeff Bezos u divorcuan këtë vit.

Ndërkohë, kësaj fushate i janë bashkuar figura të famshme në botë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011401176452637
array(1) { ["section"]=> string(97) "i-bashkohet-fushates-ish-gruaja-e-shefit-te-amazon-dhuron-37-miliarde-dollare-per-bamiresi-166137" }