I bënë pritë pranë shtëpisë, vritet biznesmeni i njohur

Publikuar tek: bota, më 15:23 23-04-2019 I bënë pritë pranë shtëpisë, vritet biznesmeni i njohur

Një biznesmeni i njohur në Bosnjë e Hercegovinë, Slavisha Kruniq, është vrarë nga një pritë që iu bë afër shtëpisë së tij në Banja Llukë.

Policia tha se sulmuesi i dyshuar, ka të kaluar kriminale si dhe ka qenë 11 vite në burg për vjedhje.

Kruniq ka pasur në pronësi disa biznese, përfshirë një kompani sigurimi, shërbime të teknologjisë informative si një rrjet të dyqaneve të bukës. Disa vjet më parë, Kruniç u ankua publikisht se ai ishte nën presion nga “dikush prej skenës politike” për të shitur bizneset e tij.

Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069479942321777
array(1) { ["section"]=> string(61) "i-bene-prite-prane-shtepise-vritet-biznesmeni-i-njohur-161552" }