I bie lotaria, ja fatlumja që fitoi 758 milion dollarë

Publikuar tek: bota, më 19:31 24-08-2017 I bie lotaria, ja fatlumja që fitoi 758 milion dollarë

Lotaria më e madhe amerikane “Powerball” ka tashmë një fitues, disa javë pasi xhekpoti arriti në shumën rekord prej 758 milion dollarë.

Fituesja është 53-vjeçarja Mavis Wanczyk, nënë e dy fëmijëve nga Massachusetts.

“Ëndrra ime u bë realitet”, ka thënë ajo gjatë një konference për media ku iu dorëzua çmimi i madh.

dfg5gr4yh4hyu4r.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terror në SHBA, i moshuari me armë në dorë thërret "ka bos të ri në qytet" dhe hap zjarr ndaj qytetarëve
"Celula terroriste islamike" hidhet në erë për të mos u dorëzuar te ushtria ruse (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010995864868164
array(1) { ["section"]=> string(59) "i-bie-lotaria-ja-fatlumja-qe-fitoi-758-milion-dollare-90092" }