I burgosuri në Berat infektoi me Covid 4 të afërm, rezulton pozitiv polici, mësuesja dhe dy të moshuar

Publikuar tek: aktualitet, më 13:06 05-07-2020 I burgosuri në Berat infektoi me Covid 4 të afërm, rezulton pozitiv polici, mësuesja dhe dy të moshuar Ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit në Berat janë raportuar 8 raste të reja me coronavirus.

Bëhet me dije se 4 prej të infektuarve janë raste kontakti me një të burgosuri në IEPV-në e Beratit, i cili u prek nga Covid gjatë qëndrimit 3-mujor në shtëpi për shkak të pandemisë.

Rastet e kontaktit të të burgosurit jaën, dy të moshuar, një polic dhe një mësuese anglishteje.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndërruar jetë në spitalin Infektiv 2 qytetarë nga Tirana, 67 dhe 69 vjeç, si dhe janë raportuar 74 raste të reja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01027512550354
array(1) { ["section"]=> string(107) "i-burgosuri-ne-berat-infektoi-me-covid-4-te-aferm-rezulton-pozitiv-polici-mesuesja-dhe-dy-te-moshuar-212894" }