I dehur në timon, 39-vjeçari në Fushë-Krujë kërkon t’i shpëtojë policisë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:07 16-11-2019 I dehur në timon, 39-vjeçari në Fushë-Krujë kërkon t’i shpëtojë policisë

Policia Rrugore ka arrestuar një 39-vjeçar, pasi po drejtonte automjetin në gjendje të dehur.

Mësohet se ai më tej ai nuk i është bindur urdhërit të policisë për të ndaluar, por i ka kanosur këta të fundit.

Më herët shtetasi me iniciale E.K, 39 vjeç, ka qenë i dënuar me parë për vepra të ndryshme penale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të pa rregullt” “Kanosje” dhe “Mosbindje e urdhrit të policisë”.

Njoftimi i policisë:

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit janë pezulluar 24 Leje drejtimi, nga këto 13 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 11 për shpejtësi tej normave të lejuara.

Policia Rrugore e Durrës në zbatim të planit të masave për parandalimin e aksidenteve rrugore si dhe për marrjen e masave shtesë në fundjave, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, ka shtuar shërbimet në të gjithë territorin e qarkut Durrës.

Në këtë kuadër në Fushë Krujë në orët e mbrëmjes së djeshme është arrestuar në flagrancë shtetasi E.K, 39 vjeç, banues në Fushë Krujë, i dënuar me parë për vepra të ndryshme penale .

Ky shtetas duke drejtuar mjetin B.M.Ë.në qytetin e Fushë Krujës, nuk i është bindur Policisë për të ndaluar kur i është dhënë shenja e ndalimit por ka vijuar lëvizjen.

Patrulla e Policisë i është vënë në ndjekje duke bërë bllokimin e mjetit së bashku me drejtuesin shtetasin E.K, të cilin e ka shoqëruar në Stacionin e Policisë Fushë Krujë.

Gjatë shoqërimit shtetasi E.K, ka kanosur e fyer punonjësit e policisë. Policia Rrugore i ka bërë testin e alkoolit , ku rezultoi se drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.80 mg/litër. Njëkohësisht nga verifikimi i dokumentacionit të mjetit rezultoi se drejtonte mjetin me Leje Drejtimi, pasi i ishte pezulluar më parë për shpejtësi mbi normat e lejuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të pa rregullt” “Kanosje” dhe “Mosbindje e urdhrit të policisë”.

Gjithashtu po në vijim të kontrolleve, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, Policia Rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë shtetasin E.K., 28 vjeç, banues në lagjen Nr. 13, Durrës, pasi u kap duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip “ Suzuki”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prej vitesh e harruar, shtohet një park i ri në kryeqytet
META nuk tërhiqet nga 'lufta', kërcënon me VIDEO DVORANIN: Do ta shikojë e gjithë EUROPA (PAS KALLËZIMIT PENAL) »
Article Logic
Execution time: 0.011609077453613
array(1) { ["section"]=> string(78) "i-dehur-ne-timon-39-vjecari-ne-fushe-kruje-kerkon-t-i-shpetoje-policise-186081" }