I dënuar e kërkuar për rrëmbim personi dhe pengmarrje, arrestohet në Kukës 31-vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:54 02-05-2017 I dënuar e kërkuar për rrëmbim personi dhe pengmarrje, arrestohet në Kukës 31-vjeçari (EMRI) Foto ilustruese

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim, i dënuar  me 6 vite e 8 muaj burg,  për “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit, të kryer në bashkëpunim”.

Policia bën me dije se sot, më datë 02.05.2017, Efektivat e Komisariatit të Policisë Kukës në bashkëpunim me specialistët e Sektorit  Kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, bënë kapjen dhe ndalimin e  shtetasit të shpallur në kërkim, konkretisht:- Vullnet  Spahiu, 31 vjeç, banues në fshatin Kolosjan, Kukës.

“Kapja dhe ndalimi i Spahiut u bë pasi, Gjykata Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda Tiranë, me Vendimit nr.20, datë 05.02.2014, e ka dënuar me 6 (gjashtë) vite e 8 (tetë) muaj heqje lirie, për veprën penale të “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit, të kryer në bashkëpunim”,  parashikuar nga nenet 109/1 dhe 25 të Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaos te "Qyteti Studenti', çfarë po ndodh me shpërndarjen e aboneve (FOTOT)
Grabitja e bujshme në Qafë-Kasharë, prokuroria jep pretencën për të arrestuarit »
Article Logic
Execution time: 0.011088132858276
array(1) { ["section"]=> string(95) "i-denuar-e-kerkuar-per-rrembim-personi-dhe-pengmarrje-arrestohet-ne-kukes-31-vjecari-emri-77167" }