I dënuar me 10 vite burg, arrestohet në Tiranë i shpalluri në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 11:11 17-05-2019 I dënuar me 10 vite burg, arrestohet në Tiranë i shpalluri në kërkim

Vijon zbatimi i planit të masave për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Një tjetër i kërkuar për trafik të narkotikëve është arrestuar në Tiranë. Në pranga është vënë shtetasi F.M, 52 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi, më datë 18.12.2018, Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda e ka dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve, kryer në bashkëpunim”.

Gjithashtu gjatë kontrollit Policia gjeti dhe sekuestroi edhe disa dokumente në gjuhën italiane të cilat dyshohet se mund të jenë të falsifikuara.

Në përfundim të veprimeve ky shtetas u procedua edhe për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve i pasaportave ose vizave”

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi u referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë për Krime të Rënda, Tiranë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033583164215088
array(1) { ["section"]=> string(74) "i-denuar-me-10-vite-burg-arrestohet-ne-tirane-i-shpalluri-ne-kerkim-164668" }