I dënuar me 5.8 vite burg, Apeli i Posaçëm nxjerr nga qelia Admir Çerpjan, anëtari i bandës që vodhi BLINDAT me para të bankave në Rinas

Publikuar tek: aktualitet, më 10:46 28-11-2020 I dënuar me 5.8 vite burg, Apeli i Posaçëm nxjerr nga qelia Admir Çerpjan, anëtari i bandës që vodhi BLINDAT me para të bankave në Rinas Admir Çerpja, rruga ku u grabiten blindat e bankave

Admir Çerpja, anëtar i grupit të grabitësve që vodhën dy vite më parë blindat me para të disa bankave të nivelit të dytë, fiton lirinë.

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur që Çerpja, i dënuar më herët me 5 vite e 8 muaj burg, të dalë nga qelia. Grupi i përbërë nga Admir Çerpja, Admir Murataj, Dash Kupa, Ernest Kupa, Neim Avdulaj, Ditjon Memlika, Fatjon Xhyliu, Aleksander Murataj dhe Dritan Sinani kanë kryer dy grabitje të blindave me para, të dy operacionet pothuajse të realizuara në të njëjtën mënyrë.

Kështu, në atë që quhet si grabitja e blindave me para në rrugën e Laknasit, u grabitën rreth 2 mln paund, 800 mijë dollarë dhe sasi të tjera valute. Ndërkohë, në grabitjen e blindave në rrugën Tiranë-Rinas, u rrëmbyen nga automjet e bankave thasët me 2 mln e 400 mijë euro, 200 mijë dollarë dhe valuta të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Baba për herë të parë, Gold AG: Erdhe më 28 Nëntor bir, në ditëlindjen e Adem Jasharit. E gëzofsh emrin GUERIL
Lulzim Basha homazhe te Varrezat e Dëshmorëve: Tejkalimi i pandemisë sfidë për të gjithë, 28 Nëntori tjetër do na gjejë më të mirë dhe afër Europës »
Article Logic
Execution time: 0.010875940322876
array(1) { ["section"]=> string(141) "i-denuar-me-5-8-vite-burg-apeli-i-posacem-nxjerr-nga-qelia-admir-cerpjan-anetari-i-bandes-qe-vodhi-blindat-me-para-te-bankave-ne-rinas-229423" }