I dënuar me 5 vite burg dhe 50 mijë euro gjobë, arrestohet në Kakavijë 35 vjeçari shqiptar, pritet të ekstradohet në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 09:26 17-01-2021 I dënuar me 5 vite burg dhe 50 mijë euro gjobë, arrestohet në Kakavijë 35 vjeçari shqiptar, pritet të ekstradohet në Itali

Një 35 vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet greke në Doganën e Kakavijës. Ky shtetas rezulton i dënuar nga drejtësia italiane dhe i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet O.T, i dënuar nga drejtësia në Itali me 5 vite burg dhe një gjobë prej 50 mijë eurosh. Ai rezulton se ka qenë i përfshirë në trafikimin e sasive të mëdha të drogës drejt Italisë.

Autoritetet e doganës e kanë shoqëruar 35 vjeçarin shqiptar në Janainë dhe pritete që ai të ekstradohet në Itali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pa hajdutët që po vidhin dyqanin e celularëve, polici në Fier përleshet me autorët, në ikje ata e përplasin me makinë (DETAJE)
Strehoi në shtëpinë e tij 50 emigrantët sirianë që u kapën në Vlorë, togat e zeza lënë në burg 32 vjeçarin vlonjat (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012917995452881
array(1) { ["section"]=> string(127) "i-denuar-me-5-vite-burg-dhe-50-mije-euro-gjobe-arrestohet-ne-kakavije-35-vjecari-shqiptar-pritet-te-ekstradohet-ne-itali-235300" }