I dënuar me burg dhe shpallur në kërkim, arrestohet në flagranë 46-vjeçari (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:46 16-02-2017 I dënuar me burg dhe shpallur në kërkim, arrestohet në flagranë 46-vjeçari (Emri)

Një 46-vjeçar i dënuar me burg dhe shpallur në kërkim për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe "Kultivimi i bimëve narkotike" ka rënë në prangat e policisë.

Burime zyrtare të polciisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

- Ilirjan Telo, 46 vjeç, banues në lagjen nr.1 Sarandë.

Policia ka bërë kapjen e këtij shtetasi në fshatin Berdenesh, Sarandë (pranë një servisi) pasi ky shtetas është shpallur në kërkim në Shtator të vitit 2016, për arsye se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën tjetër të tij në fshatin Navaricë, i është gjetur një sasi me lëndë narkotike prej rreth 30 kg dhe disa bime të kultivuara pranë banesës, të llojit Cannabis Sattiva. 

Vepra penale për të cilat i është caktuar masa e sigurisë "Arrest në burg".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Vajza u nis..." Gjykata e Tiranës: “Arrest me burg” për 2 grabitësit e Qafë-Kasharit
ZBARDHEN SMS-të e koduara të informatorëve në dy grabitjet spektakolare në Rinas, dalin detaje të reja nga Prokuroria »
Article Logic
Execution time: 0.011330842971802
array(1) { ["section"]=> string(84) "i-denuar-me-burg-dhe-shpallur-ne-kerkim-arrestohet-ne-flagrane-46-vjecari-emri-68911" }