I dënuar me burg për vrasje, arrestohet 51-vjeçari i shpallur në kërkim (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 13-03-2017 I dënuar me burg për vrasje, arrestohet 51-vjeçari i shpallur në kërkim (Emri)

Një 51-vjeçar i dënuar me burg për vrasje me paramendim dhe i shpallur në kërkim është arrestuar sot nga policia e Malësisë së Madhe.

Burime zyrtare të polciisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

-Pal Vucaj, 51 vjeç, banues në Malësi e Madhe.

Sipas polciisë arrestimi i tij u bë pasi me vendim nr 34, datë 15.02.2017 e ka denuar këtë shtetas me 18 vite burg për veprën penale "Vrasje me paramendim në bashkëpunim”

Njoftimi i policisë:

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim. Arrestohet një shtetas, konkretisht: * Pal Vucaj, 51 vjeç, banues në Malësi e Madhe. Nga shërbimet e Komisariatit Policisë Malësi e Madhe, në vijim të punës së tyre për kapjen e personave në kërkim dhe vënien para përgjegjësisë penale, më datë 13.03.2017, u bë i mundur kapja dhe ndalimi ishtetasit të lartpërmendur. Gjykata e Apelit Shkodër me nr. Vendim nr 34, datë 15.02.2017 e ka denuar këtë shtetas me 18 vite burg për veprën penale "Vrasje me paramendim në bashkëpunim” të parashikuara nga nenet 76 e 25 të Kodit Penal. Ky shtetas ka qënë i dënuar me 18 vite burg dhe e ka kryer 2/3 e denimit por Gjykata e Apelit e ka rrëzuar vendimin e lirimit me kusht dhe lënë fuqi vendimin penal nr. 36 datë 03.07.1998 të Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë. Ky shtetas ka për të vuajtur dënimin dhe 2 vite e 2 muaj burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “102 armë zjarri, 37.187 fishekë, 186 granata”, vijon dorëzimi vullnetar i armëve në të gjithë vendin (Video)
Theu xhamat e selisë së PS në Delvinë, arrestohet autori 26-vjeçar (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.010406970977783
array(1) { ["section"]=> string(81) "i-denuar-me-burg-per-vrasje-arrestohet-51-vjecari-i-shpallur-ne-kerkim-emri-71758" }