I dënuar për ngacmim seksual të dy fëmijëve, ekstradohet nga Greqia ish-trajneri i futbollit, në kërkim prej 6 vitesh (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:58 24-01-2021 I dënuar për ngacmim seksual të dy fëmijëve, ekstradohet nga Greqia ish-trajneri i futbollit, në kërkim prej 6 vitesh (EMRI-FOTO)

Është ekstraduar nga Greqia një shtetas shqiptar i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve.

Sokol Metaj ishte shpallur person në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale "Ngacmimi seksual" dhe Gjykata e Apelit Tiranë ka vendosur lënien në fuqi të këtij vendimi penal.

Më datë 15.11.2015, në afërsi të kalçetove të një kompleksi në Tiranë, në automjetin e tij, i dënuari Sokol Metaj, i cili ishte trajner futbolli, ka ngacmuar seksualisht dy shtetas të mitur, njërin prej të cilëve e kishte nxënës në kursin e tij të futbollit.

Njoftimi i plotë i policisë:

Ekstradohet nga Greqia, një shtetas i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve.

Në vijim të bashkëpunimit të ZQK Interpol Tirana, me zyrat homologe, për kapjen dhe ekstradimin e personave në kërkim ndërkombëtar, si rezulat i shkëmbimit të informacionit është vënë në pranga në Greqi dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë, shtetasi shqiptar Sokol Metaj, 55 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi Sokol Metaj ishte shpallur person në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale "Ngacmimi seksual" dhe Gjykata e Apelit Tiranë ka vendosur lënien në fuqi të këtij vendimi penal.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

Më datë 15.11.2015, në afërsi të kalçetove të një kompleksi në Tiranë, në automjetin e tij, i dënuari Sokol Metaj, i cili ishte trajner futbolli, ka ngacmuar seksualisht dy shtetas të mitur, njërin prej të cilëve e kishte nxënës në kursin e tij të futbollit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TRISHË/ Ndahet nga jeta gjykatësi Martin Deda
I përfshirë në trafikim droge, GJKKO lë në burg Rexhep Ipek »
Article Logic
Execution time: 0.014029979705811
array(1) { ["section"]=> string(132) "i-denuar-per-ngacmim-seksual-te-dy-femijeve-ekstradohet-nga-greqia-ish-trajneri-i-futbollit-ne-kerkim-prej-6-vitesh-emri-foto-236170" }