I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 47-vjeçari në Fier (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 29-10-2020 I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 47-vjeçari në Fier (EMRI)

Albert Kurti, 47 vjeç ka rënë në prangat e policisë së Shtetit, i dënuar për shfrytëzim prostitucioni.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 03.04.2008, e ka dënuar me 4 vjet e 11 muaj burg, për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i policisë:

Policia kap dhe ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Shfrytëzim prostitucioni", i dënuar me 4 vjet e 11 muaj burg.

Në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Fier u bë ndalimi i shtetasit:

Albert Kurti, 47 vjeç, banues në Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 03.04.2008, e ka dënuar me 4 vjet e 11 muaj burg, për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Padia e 7 kandidatëve ndaj BKH-së, reagon ambasada e SHBA: Mbështesim procesin objektiv, të bazuar në merita
Rama kap gafën Bashën dhe ‘qesh me lot’: Mos vdeksh kurrë se nuk më zhgënjen asnjëherë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011562824249268
array(1) { ["section"]=> string(79) "i-denuar-per-shfrytezim-prostitucioni-arrestohet-47-vjecari-ne-fier-emri-225635" }