I dënuari me ‘Arrest shtëpie’ arratiset nga banesa, si u kap në flagrancë tiransi (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:30 13-04-2018 I dënuari me ‘Arrest shtëpie’ arratiset nga banesa, si u kap në flagrancë tiransi (EMRI-DETAJE) foto ilustruese

Policia e Tiranës ka arrestuar një 39-vjeçar, pasi ëshët larguar nga banesa, ndërsa ishte dënuar me “Arrest shtëpie”.

I arrestuari është Gjergji Cukali, 39 vjeç, banues në Tiranë.

Policia sqaron se me datë 12.04.2018 shtetasi Gj.Cukali i dënuar me masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, është është kapur në flagrancë larg banesës së tij pasi ka shkelur vendimin e Kolegjit Penal të Gjykatës së Lartë, ku është larguar nga vëndqënrimi i banesës së tij ku ishte i detyruar të qëndronte.

Materialet proceduriale iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore për veprën penale te “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit” parashikuara nga neni 323 të Kodit Penal në ngarkim në shtetasit Gjergji Cukali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjyqtari i Apelit u shkarkua para pak minutash, flet avokati: E padrejtë! Do ketë pasoja
U arrestua sot se theu masën e sigurisë, kush është Gjergji Cukali, “i forti” i “Myslym Shyrit” »
Article Logic
Execution time: 0.010924100875854
array(1) { ["section"]=> string(97) "i-denuari-me-arrest-shtepie-arratiset-nga-banesa-si-u-kap-ne-flagrance-tiransi-emri-detaje-116727" }