I diagnostifikuar me Linfom Malinje, 9 vjeçari nga Kukësi falenderon për ndihmën dhe bën sërish apel për të jetuar (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:29 27-02-2020 I diagnostifikuar me Linfom Malinje, 9 vjeçari nga Kukësi falenderon për ndihmën dhe bën sërish apel për të jetuar (VIDEO) Elio Rexhmati

Dy ditë më parë, ju prezantuam rastin e Elio Rexhmatit, një  9 vjeçar nga Kukësi i diagnostikuar me Linfom Malinje B-NHL.

Vogëlushi kërkonte ndihmë, pasi kiëhte nevojë urgjente për transplantin e palcës kurrizore në Gjermani dhe i duhet të mbledhë 224,000,00 € për ndërhyrjen.

Me rastin e Elios u sensibilizuan të gjithë dhe vendosën të ofronin ndihmën e tyre, qoftë edhe me një ‘share’ në rrjetet sociale.

Sot, vogëlushi i falenderon nga zemra ata që e kanë ndihmuar, duke kërkuar ende mbështetjen e tyre deri në mbledhjen e parave.

Të gjithë ata që duan, mund të kontribuojnë përmes llogarive bankare në vijim:AL84209110810000108992930001; Numri i llogarise ne Euro: AL51209110810000088992940102.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/i-diagnostifikuar-me-linfom-malinje-9-vjecari-nga-kukesi-ben-apel-te-forte-kam-mbledhur-80-mije-euro-me-ndihmoni-te-dal-nga-ketu-video-196404

Njoftimi:

ELIO REXHMATI, 9-vjecari nga Kukesi eshte diagnostikuar me LINFOM MALINJE B-NHL. Ka nevoje urgjente per transplantin e palces kurrizore, ne Gjermani. Shuma urgjente qe duhet mbledhur eshte 224,000,00 €.

Familja e ELIOS ju lutet te kontribuoni ne llogarite e meposhtme:

Mbajtesi i llogarise: Rexhmati Xhevdet Basri

Numri i llogarise ne lek: AL84209110810000108992930001

Numri i llogarise ne Euro: AL51209110810000088992940102

IBAN: FEFAALTR

Albania, Tirane, Bulevardi Blu nr 42, Kamez.

Emri i Bankes: PRO CREDIT BANK

TEL: 0699188277

TEL: 004915229183505

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090069770812988
array(1) { ["section"]=> string(126) "i-diagnostifikuar-me-linfom-malinje-9-vjecari-nga-kukesi-falenderon-per-ndihmen-dhe-ben-serish-apel-per-te-jetuar-video-196644" }