I diagnostikuar me leucemi akute, babai i tre fëmijëve apel të fortë për ndihmë (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:21 19-11-2019 I diagnostikuar me leucemi akute, babai i tre fëmijëve apel të fortë për ndihmë (E PLOTË) Foto ilustruese

Ndërkohë që sot është dita ndërkombëtare e burrave, është pikërisht një ditë ku mund edhe të ndihmohen kudo që ndodhen burrat në nevojë.

Në rrjetet sociale po bëhen thirrje për sensibilizim dhe apel për ndihmë për një baba të ri 33 vjeçar nga Bulqiza, i cili është diagnostikuar me sëmundjen e rëndë të leuçemisë akute.

Bëhet fjalë për Zenel Spahiun nga Bulqiza, i cili është babai i tre fëmijëve, si dhe bashkëshorten e ka gjithashtu të papunë.

I lutemi secilit që kushdo që dëshiron të kontribuojë për Zenel Spahiun, babain e tre fëmijëve të vegjël, mund të kontribuojnë në numrin e llogarisë së bashkëshortes së tij, Silvana Spahiut, me numrin e llogarisë 0071037363 me IBAN AL0720250000000000071037363 dhe me kodin SËIFT: SGSBALTX.

Postimi i plotë nga një qytetare:  

Sot në ditën ndërkombetare të burrave, ne të gjithë bashkë mund të shpëtojme jeten e nje burri.

Une nuk e njoh por di qe eshte nje Baba i ri 33 vjeç me 3 femije të vegjel dhe kushte ekonomike zero  me nje Grua te papune. Zenel Spahiu mund të leri pas 3 jetim, po vuan shume nga një sëmundje rëndë si leucemia akute. Ju lutem të gjitheve të kontribojme me sadopak për kurimin e tij jashtë.

dokument.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076110363006592
array(1) { ["section"]=> string(93) "i-diagnostikuar-me-leucemi-akute-babai-i-tre-femijeve-apel-te-forte-per-ndihme-e-plote-186493" }