I drejtohet qeverisë me shenja: Kam frikë mos janë shurdhuar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:30 11-07-2015 I drejtohet qeverisë me shenja: Kam frikë mos janë shurdhuar

Një qytetar ka gjetyr një mënyrë mjaft të veçantë, dhe ironike, për t’iu drejtuar qeverisë. Ai thotë se ka dyshime që qeveria është shurdhuar pasi nuk dëgjon thirrjet e qytetarëve për uljen e çmimit të naftës.

 Albani e ka dërguar mesazhin e tij për qeverinë në faqen sociale “Thurrje” në Facebook me mesazhin: “Është absurde që në gjithë botën çmimi ulet ndërsa në Shqipëri ai rritet. E megjithatë qeveria hesht. Unë kam një dyshim se mos ndoshta qeveria është shurdhuar.”

Ndaj - shkruan ai - Përgatita një foto me shenja për njerëzit që nuk dëgjojnë.

Mesazhi me shenja i postuar nga Albani shkruan “Ule naftën” dhe i drejtohet qeverisë shqiptare, pasi siç thotë ai, në të gjithë botën çmimi i naftës po ulet, ndërsa në Shqipëri ngrihet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.25089883804321
array(1) { ["section"]=> string(65) "i-drejtohet-qeverise-me-shenja-kam-frike-mos-jane-shurdhuar-15933" }