I dyshuar për krime lufte, arrestohet ish- shefi i inteligjencës së FSK-së në Kosovë, dërgohet në Hagë

Publikuar tek: rajon, më 12:13 24-09-2020 I dyshuar për krime lufte, arrestohet ish- shefi i inteligjencës së FSK-së në Kosovë, dërgohet në Hagë Salih Mustafa

Arrestohet Salih Mustafa, ish- shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit.

Mustafës i janë vënë prangat mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij, nga Eulexi.

Familjarët e kanë konfirmuar lajmin për gazetën Insajderi. Ata kanë thënë se Mustafa, sipas deklaratave të zyrtarëve të EULEX-it, është nisur në drejtim të Hagës.

Në nëntor të vitit të kaluar, ai është intervistuar nga prokurorët e Dhomave të Specializuara, në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011303186416626
array(1) { ["section"]=> string(106) "i-dyshuar-per-krime-lufte-arrestohet-ish-shefi-i-inteligjences-se-fsk-se-ne-kosove-dergohet-ne-hage-221479" }