'I emëruar në kundërshtim me ligjin', Gjykata Kushtetuese refuzon padinë e Besnik Canit ndaj gjyqtarit të pezulluar, Luan Daci

Publikuar tek: aktualitet, më 15:49 27-05-2020 'I emëruar në kundërshtim me ligjin', Gjykata Kushtetuese refuzon padinë e Besnik Canit ndaj gjyqtarit të pezulluar, Luan Daci Besnik Cani

Gjykata Kushtetuese nuk ka pranuar të shqyrtojë padinë e Besnik Canit, ndaj gjyqtarit të pezulluar të KPA-së, Luan Daci. Cani është ish-anëtar i KLP i shkarkuar nga Vetting-u.

Pas shkarkimit të KPA, Cani paditi në Gjykatën Kushtetuese Luan Dacin duke pretenduar se ishte emëruar anëtar i trupës gjykuese në KPA në kundërshtim me ligjin.

Luan Daci është pezulluar pasi po hetohet për falsifikim dokumentash nga SPAK dhe nuk kryen dot detyrën e tij ndërkohë ai ka qenë pjesë e shumë proceseve në KPA për shkarkimin apo konfirmimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Vijon...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094630718231201
array(1) { ["section"]=> string(128) "i-emeruar-ne-kundershtim-me-ligjin-gjykata-kushtetuese-rrezon-padine-e-besnik-canit-ndaj-gjyqtarit-te-pezulluar-luan-daci-208016" }