I fiksuar pas palestrës, mjekët i japin vetëm disa orë jetë

Publikuar tek: bota, më 21:52 01-01-2016 I fiksuar pas palestrës, mjekët i japin vetëm disa orë jetë

Një i ri që ishte në kërkim të trupit perfekt rrezikon të humbë jetën pas abuzimit me barnat dietike.

Lewis nga Britania e Madhe nisi të përdorte një nga barnat më kontroversiale, "DNP" për të humbur disa kile më shumë dhe për të shtuar muskuj, por temperatura e trupit të tij shkoi mbi 47 gradë, duke i shkatërruar thuajse çdo organ vital.

25 vjeçari ndodhej në gjendje të rëndë një javë më parë ndërsa mjekët fillimisht i thanë se i kanë mbetur edhe pak orë jetë por mundën ta shpëtojnë. Ai tashmë dëshiron të sensibilizojë të gjithë për rreziqet nga barna e paligjshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çfarë mendonjë kinezët për Shqipërinë dhe shtetet e tjera europiane (Foto)
Ja dëmet e mëdha nga zjarri në hotelin pranë Burj Khalifa, Dubai (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011756896972656
array(1) { ["section"]=> string(64) "i-fiksuar-pas-palestres-mjeket-i-japin-vetem-disa-ore-jete-28976" }