I ftohti mbyll shkollat në Shqipëri, pushime dhe për prindërit që punojnë në administratë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:27 03-01-2017 I ftohti mbyll shkollat në Shqipëri, pushime dhe për prindërit që punojnë në administratë

Pas vendimit për mbylljen e shkollave deri me datë 9 janar si pasojë e temperaturave të ulëta, Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për pushim në datat 4, 5, 6 dhe për prindërit të cilët kanë fëmijë të mitur dhe punojnë në administratë.

 Sipas meterologëve gjatë ditëve në vijim do të shënohen temperatura tepët të ulëta. 

“Mbyllja e çerdheve, kopshteve dhe shkollave është parashikuar deri në 9 janar. Mbyllja e kopshteve dhe shkollave përfshin si institucionet publike, ashtu edhe ato private. Vendimi është marrë për shkak të situatës së rënduar nga virusi i gripit. Synojmë të shmangim gripin, ndaj u vendos mbyllja e kopshteve dhe shkollave deri në 9 janar”, thuhet në njoftimin e MAS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Shkodër, plagosen rëndë dy persona
Aksident fatal në Shkodër, ndërron jetë 22-vjeçari ndërsa dy të tjerë në gjendje kritike (EMRI dhe FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010206937789917
array(1) { ["section"]=> string(94) "i-ftohti-mbyll-shkollat-ne-shqiperi-pushime-dhe-per-prinderit-qe-punojne-ne-administrate-64506" }