I futën natën të moshuarës në shtëpi, arrestohen 2 të rinj (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:27 19-03-2018 I futën natën të moshuarës në shtëpi, arrestohen 2 të rinj (EMRAT) Foto ilustruese

Arrestohen Jurgen Kaferi 23 vjeç dhe Fatos Lezi 24 vjeç, të dy banues në Bulqizë.

Sipas policisë, arrestimi i tyre u bë pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin gjatë orëve të natës, të datës 19.03.2018, kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetases M.M, 72 vjeçe. Policia bën me dije se Fatos Lezi është dënuar më parë për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje”.

Njoftimi i policisë: 

Tentojnë të vjedhin një banesë, arrestohen nga Policia 2 autorët. Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisaristin e Policisë Bulqizë, u arrestuan në flagrancë shtetasit:

Jurgen Kaferi, 23 vjeç, banues në Bulqizë

Fatos Lezi, 24 vjeç, banues në Bulqizë (i dënuar më parë për veprën penale Plagosje e lehtë me dashje).

Arrestimi i tyre u bë pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin gjatë orëve të natës të datës 19.03.2018, kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetases M.M, 72 vjeçe.. Materialet do ti referohen Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale "Vjedhje e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë", parashikuar nga nenet 134/2, 22, të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në mes të qytetit, dy makina përplasen ‘KOKË më KOKË’, shkaku do t’ju çudisë (FOTOT)
Mësuesja FENOMENALE, mësoni kush është dhe sa paguhet »
Article Logic
Execution time: 0.010194778442383
array(1) { ["section"]=> string(70) "i-futen-naten-te-moshuares-ne-shtepi-arrestohen-2-te-rinj-emrat-113749" }