I gjallë falë iPhone, smartfoni ndal shigjetën që për pak iu ngul në zemër

Publikuar tek: bota, më 19:23 14-03-2019 I gjallë falë iPhone, smartfoni ndal shigjetën që për pak iu ngul në zemër

Një djalë në Australi është me fat të jetë gjallë, falë telefonit të tij iPhone.

Incidenti i çuditshëm ndodhi në New South Wales të Australisë, kur djali kishte dalë me makinën e tij për të shkuar në punë, por rrugës vuri re një person të armatosur me hark e shigjeta.

Policia thotë se duke qenë që kjo ishte një pamje e pazakontë, ai ndaloi makinën, zbriti dhe nxori smartfonin t’i bënte një fotot autorit, raporton newsbomb.al. Por autori, një aziklërkues 39-vjeçar, mesa duket u inatos nga ky veprim dhe e qëlloi me shigjetë. Për fat të tij, shigjeta qëlloi dhe ngeci në smartfon.

Policia e arrestoi në vend autorin i cili tashmë akuzohet për “vrasje të mbetur në tentativë”.

sdvgdegehe4rhj4h.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013401031494141
array(1) { ["section"]=> string(80) "i-gjalle-fale-iphone-smartfoni-ndal-shigjeten-qe-per-pak-iu-ngul-ne-zemer-156436" }