I gjen policia drogë, 54 vjecari godet me grusht policin. Operacioni START në Tepelenë, dy gra të përfshira (SASIA E DROGES DHE EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 28-01-2017 I gjen policia drogë, 54 vjecari godet me grusht policin. Operacioni START në Tepelenë, dy gra të përfshira (SASIA E DROGES DHE EMRAT) Sasia e droges e kapur ne nje banese ne Tepelene per llogari te shtetasit Ivzi Sada (foto: Policia e shtetit)

54 vjecari Ivzi Sada nuk e ka suportuar dot faktin se policia i shkoi në derën e shtëpisë, pasi kishte marrë informacion në rrugë operative për posedimin nga ana e tij të një sasie të konsiderueshme cannabis sativa. 

Ivzi Sada, ka ngritur dorën dhe ka qëlluar me grusht oficerin e policisë që po shkonte ta qëllonte në flagrancë. Vendosja e prangave ishte detyrim për kapjen e tij në flagrancë, por pasi ngriti dorë mbi policinë, e futën menjëherë në furgon.

Policia e Tepelenës lajmëron për operacionin e koduar START, ku nuk kanë shpëtuar as dy femra, shtetaset me inicialet D.I dhe F.S.

Të dyja zonjat janë banore të Tepelenës dhe droga ishte fsheshur në thasë tek shtëpia e tyre. Ndërkaq, policia ka arrestuar Ivzi Sadën dhe ka shpallur në kërkim djalin e tij 21 vjecar E.S, I cili sipas informacioneve të uniformave blu, është gjithashtu I përfshirë në trafik.

Njoftimi i Policisë

Operacion i zhvilluar nga Seksioni Kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tepelenë.

Arrestohet në flagrancë shtetasi :

Ivzi Sada, 54 vjeç, banues në Tepelenë.

Si dhe është bërë shpallja në kërkim e shtetasit E.S, 21vjeç banues në Tepelenë, pasi :

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se  shtetasit e mësipërm posedonin një sasi lënde narkotike, të cilën e kishin fshehur në banesën e shtetases D.I në qytetin e Tepelenës, nga ana e shërbimeve të policisë është ushtruar kontroll në këtë banesë dhe në kasollen e kësaj banese janë gjetur 5(pesë) thasë plasamasi, ku brenda tyre kishte lëndë të  dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva, me peshë totale rreth 23 kg.

Në momentin e kontrollit, shtetasi Izvi Sada ka kundërshtuar punonjësit e policisë duke goditur me grusht njërin prej tyre.

Po kështu në bazë të veprimeve hetimore të kryera filloi procedimi penal në gjendje të lirë  për shtetaset  D.I dhe F.S

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për hetim të mëtejshëm  në ngarkim të shtetasve të lartpërmedur.

d2

d1

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drogë, armë dhe municione në lokal, arrestohet pronari (Emri)
Arrestohen në flagrancë 3 drejtues mjetesh, i ofruan rryshfet punonjësve të policisë (Emrat) »
Article Logic
Execution time: 0.01158618927002
array(1) { ["section"]=> string(135) "i-gjen-policia-droge-54-vjecari-godet-me-grusht-policin-operacioni-start-ne-tepelene-dy-gra-te-perfshira-sasia-e-droges-dhe-emrat-66938" }