I gjetën 63.5 kile marijuanë brenda banesës, arrestohet 34-vjeçari në Shkodër (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:37 16-05-2017 I gjetën 63.5 kile marijuanë brenda banesës, arrestohet 34-vjeçari në Shkodër (EMRI)

Nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike, u finalizua me sukses operacioni policor i koduar "Jeran" ku u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit Vilson Çutit, 34 vjeç, banues në fshatin Jeran, Njësia Administrative Kastrat, Malësi e Madhe.

Shtetasit të lartpërmendur gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në fshatin Jeran, Njësia Administrative Kastrat, Malësi e Madhe, iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës material 63.5 kg lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike" parashikuar nga neni 283 Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia bashkiake i merr kanaçet dhe komodinën, “ulërimat” e këtij memeci janë rrënqethëse (VIDEO)
Arrestohet në flagrancë skraparlliu, çfarë i gjeti policia në banesë? (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011720180511475
array(1) { ["section"]=> string(87) "i-gjeten-63-5-kile-marijuane-brenda-baneses-arrestohet-34-vjecari-ne-shkoder-emri-78771" }