I gjithë fshati në protestë, banorët bllokojnë derën bashkisë së Fierit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:03 24-03-2017

Banorët e fshatit Verri në Fier, ashtu siç kishin parlajmëruar kanë përshkallëzuar protestat e tyre.

Prej ditësh ata protestojnë kundër ndërtimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve.

Në video shikohet qartë se si banorët i kanë bllokuar derën godinës së bashkisë së Fierit, në shenjë proteste për të anulluar projektin, që sipas tyre U shkakton dëme të mëdha shëndetësore dhe infrastrukturore në zonën ku ata banojnë.

Ata kanë paralajmëruar se protestat e tyre do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e shqetësimit të tyre. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tahiri futet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, bashkë me të edhe Nikolla: Dëshmojnë për Emiljano Shullazin
Pas Ardian Fullanit që u dëmshpërblye me 420 milionë lekë, një tjetër ish-zyrtare merr shumën e majme nga gjykata e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.010426044464111
array(1) { ["section"]=> string(76) "i-gjithe-fshati-ne-proteste-banoret-bllokojne-deren-bashkise-se-fierit-72982" }