I gjithi nën dhe, zbulohet një qytet i lashtë në Egjipt

Publikuar tek: bota, më 17:25 05-05-2019 I gjithi nën dhe, zbulohet një qytet i lashtë në Egjipt

Një qytet madhështor është zbuluar në Egjipt.

Ekspertët zbuluan 30 metra nën tokë një qytet dhe vareza që dyshohet se është ndërtuar para 2500 mijë viteve.

Sipas drejtorit të Përgjithshëm të Zbulimeve në Egjipt Asraf Mofi, ky qytet ishte një katakomb në të cilin jetonin priftërinjtë dhe rojtarët e varrezave.

Në muret e varrezave u gjetën piktura dhe hieroglife të vjetra të cilat pritet që të përkthehen dhe tashmë shoqëria arkeologjike e ka kthyer vëmendjen nga Egjipti.

Me siguri që do të ketë zbulime më shumë për qytetin e lashtë.

59573414_805884009775123_7674943697087102976_n.png

59301431_466548990768491_4305515890297798656_n.png

59299337_286363828978630_2320995396135944192_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013185024261475
array(1) { ["section"]=> string(61) "i-gjithi-nen-dhe-zbulohet-nje-qytet-i-lashte-ne-egjipt-163056" }