I hapin profil fals, irritohet Namik Dokle:Ruajuni nga maskarenjt dhe banditët e internetit!

Publikuar tek: aktualitet, më 08:00 09-06-2015 I hapin profil fals, irritohet Namik Dokle:Ruajuni nga maskarenjt dhe banditët e internetit!

Deputeti i Partisë Socialiste Namik Dokle është irrituar nga interneti. Ai ju ka bërë apel miqve të ruhen nga “maskarenjt dhe banditët e internet”, siç i cilëson ai individët që krijojnë profile false.

“Maskara kibernetik! Ndodhka edhe kështu! Një maskara ka sajuar një adresë interneti me emrin tim dhe u dergon e- maile disa miqve të mi nëpër bote, duke u kërkuar 1200 euro, sepse, shkruan ai " kam ngelur pa para në Madrid"! Për fat të mirë nuk duket të jetë shqiptar, sepse nuk shkruan shqip dhe as në një nga gjuhet e huaja me të cilat une komunikoj. Por, gjithesesi, miq, ruajuni nga maskarenjt dhe banditët e internetit!”, shkruan Dokle.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ikin nga puna 650 mjekë morën zero kredite, Brahimaj: Të ndëshkohen duke i'u ulur pagat
Endira Bushati ironizon sekuestron ndaj “Agon Channel”: Shteti "kujtohet" që ka nja 10 vjet që pronari pastron para »
Article Logic
Execution time: 0.012964010238647
array(1) { ["section"]=> string(96) "i-hapin-profil-fals-irritohet-namik-dokle-ruajuni-nga-maskarenjt-dhe-banditet-e-internetit-13051" }