I infektuar me COVID-19, rëndohet gjendja shëndetësore e neurologut Drini Dobi, dërgohet me urgjencë në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 21:31 05-12-2020 I infektuar me COVID-19, rëndohet gjendja shëndetësore e neurologut Drini Dobi, dërgohet me urgjencë në Itali Mjeku Drini Dobi

Nuk paraqitet e mirë gjendja shëndetësore e mjekut neurolog në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Drini Dobi.

Për shkakgjendjes së rëndë shëndetësore ai është dërguar me urgjencë drejt Italisë për një trajtim më të specializuar.

Të gjitha shpenzimet për kurimin e tij i ka marrë përsipër Ministria e Shëndetësisë, ndërkohë që ditën e sotme u bë e mundur nisja e tij drejt Italisë, për shkak se duhet të stabilizoheshin parametrat e tij shëndetësorë që të mund të nisej drejt shtetit fqinj.

Kujtojmë se pak ditë më parë u raportua se gjendja shëndetësore e mjekut u stabilizua, por siç duket shëndeti i tij u përkeqësua sërish.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manastirliu i uron ditëlindjen Rovenës, infermieres që filloi t’u shërbente pacientëve me Covid dhe pse kishte foshnjen 3-muajshe
Testet e shpejta, flet epidemiologia Eugena Tomini: Do të kryhen në pesë ditët e para të shfaqjes së shenjave klinike »
Article Logic
Execution time: 0.012386798858643
array(1) { ["section"]=> string(114) "i-infektuar-me-covid-19-rendohet-gjendja-shendetesore-e-neurologut-drini-dobi-dergohet-me-urgjence-ne-itali-230310" }