I izoluar prej Covid-19, Soreca tregon si i bën 'ballë' epidemisë: Po punoj çdo ditë, personeli nuk vjen i gjithi në zyrë

Publikuar tek: politike, më 18:02 26-03-2020 I izoluar prej Covid-19, Soreca tregon si i bën 'ballë' epidemisë: Po punoj çdo ditë, personeli nuk vjen i gjithi në zyrë Soreca

Ambasadori i BE Luigi Soreca ndërsa ka folur për çeljen e negociatave për Shqipërinë ku  ka theksuar se që të jetë sa më parë pjesë e Bashkimit Europian duhet të përshpjetojë reformat ka treguar dhe se si po e kalon këtë periudhë të vështirë i izoluar prej koronavirusit.

Soreka ka theksuar se ai vetë po punon çdo ditë ndërsa thotë se personeli nuk shkon i gjithi në punë, një pjesë punon nga shtëpia, pasi duhet të kujdesen për familjet e tyre.

"Ju falenderoj për pyetjen dhe kujdesin. Jemi këtu për të vijuar punën. Unë po punoj cdo ditë dhe kjo është shumë e rëndësishme. Personeli nuk vjen i gjithi në zyrë, është më thelbësori, të tjerët nga shtëpia. Kjo edhe për arsye se duhet të kujdesen për familjen e tyre. Po jetojmë si të gjithë shqiptarët", tha Soreca.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090041160583496
array(1) { ["section"]=> string(123) "i-izoluar-prej-covid-19-soreca-tregon-si-i-ben-balle-epidemise-po-punoj-cdo-dite-personeli-nuk-vjen-i-gjithi-ne-zyre-200186" }